Desktop Central Türkiye

UZAK İŞ GÜCÜNÜZÜ YÖNETİN

Desktop Central Nedir?

Merkezi bir konumdan sunucuları, dizüstü bilgisayarları, masaüstü bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri yönetmeye yardımcı olan birleşik bir uç nokta yönetimi (UEM) çözümüdür.

Desktop Central Ne İşe Yarar?

Daha fazla derinlik ve özelleştirme sunarak geleneksel bir masaüstü yönetim hizmetini güçlendirir. Yama yükleme, yazılım dağıtma, görüntüleme ve işletim sistemi dağıtma gibi düzenli uç nokta yönetimi rutinlerini otomatikleştirmenizi sağlar. Ayrıca, varlıkları ve yazılım lisanslarını yönetmenize, yazılım kullanım istatistiklerini izlemenize, USB cihaz kullanımını yönetmenize, uzak masaüstlerini kontrol etmenize ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Nasıl Çalışır ?

Desktop Central, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerini ve ayrıca iOS, Android ve Windows akıllı telefon & tabletleri destekler.

Desktop Central ajanı, Desktop Central kullanılarak yönetilen bilgisayarlara yüklenen hafif bir yazılım uygulamasıdır. Bir LAN’daki bilgisayarlara otomatik olarak kurulur. Desktop Central sunucusunda başlatılan çeşitli görevleri tamamlamaya yardımcı olur. Ajan, bu ayarları çoğaltır ve görevin etkili bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Desktop Central Versiyonları

  • Free Edition (25 bilgisayara/mobil cihaza kadar)
  • Professional Edition
  • Enterprise Edition (Professional özellikleri + WAN bant genişliği optimizasyonu, self servis portalı, yasaklı yazılım/blok exe, yazılım ölçümü, lisans yönetimi, uzaktan oturum kaydı ve dahası…)
  • UEM Edition (Enterprise özellikleri + mobil cihaz yönetimi, windows 10 cihazlar için modern yönetim, işletim sistemi dağıtımı)

Kullanım Senaryoları

Windows ve Mac makinelerini güvenlik tehditlerinden korumak için işletim sistemi ve diğer üçüncü taraf uygulamalarıyla ilgili yama dağıtımını otomatikleştirebilirsiniz. Ağınızdaki yazılım ve donanım varlıklarını yönetebilir, lisans ve garanti ayrıntılarını zahmetsizce izleyebilirsiniz. Çok kullanıcılı işbirliği ile dosya aktarımı, video kaydı ve daha fazlasıyla uzak masaüstü bilgisayarlarda sorun giderebilirsiniz. Uç nokta yönetimini, hem cep telefonlarını hem de Windows 10 cihazlarını yönetmeye yönelik benzer bir yaklaşımla birleştirebilirsiniz. Ayrıca güç düzenleri uygulayarak, etkin olmayan bilgisayarları kapatarak ve sistem çalışma süresi raporu alarak etkili güç yönetimiyle çevreci olabilirsiniz.

Neden LeadPro?

LeadPro Manage Engine Türkiye Distribütörlüğünün yanı sıra kadrosunda alanında uzmanlar barındırır.

ÖRNEK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Desktop Central, Windows, Mac, Linux ve üçüncü taraf uygulamalar için tam otomatik bir yama yönetim sistemi sunar. Özellikleri ve yetenekleri, tüm yama yönetimi süreci üzerinde size ayrıntılı kontrol sağlar ve uç noktalarınızı güvenli ve güncel tutmanıza olanak tanır (Güncellenen güvenlik açığı veritabanı, periyodik yama taraması, sistem sağlığı politikası, antivirüs güncellemeleri otomatikleştirme, belirli uygulamalar için yamaları reddetme, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma, dağıtımdan önce yamaları otomatik olarak test etme ve onaylama, yama dağıtımı planlama, otomatik yama dağıtımı, mobil uygulamayla yama yönetimi)

Desktop Central Türkiye

Yazılım Dağıtımı

Desktop Central, kullanıcı müdahalesi olmadan merkezi bir konsoldan Windows, Mac ve Linux genelinde ağınızdaki tüm bilgisayarlarda yazılım paketlerini dağıtmanıza ve dağıtımı otomatikleştirmenize olanak tanır.

Desktop Central Türkiye

IT Varlık Yönetimi

Hem donanım hem de yazılım varlıklarını tek bir konsoldan sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Desktop Central’ın mobil uygulamasıyla, ağınızdaki varlıkları her yerde, her zaman, cep telefonunuzdan yönetebilirsiniz. IT varlık yönetimi (ITAM) için Desktop Central tarafından sunulan izleme ve yönetim özellikleri şunlardır: Periyodik varlık taramaları, donanım garanti yönetimi, gerçek zamanlı envanter uyarıları, yazılım ölçümü, yazılım lisans yönetimi, yazılım ve donanım envanteri, dosya tarama, yazılımları yasaklama ve exe dosyaları engelleme.

Desktop Central Türkiye

Rol Tabanlı Erişim Kontrolü

İyi tanımlanmış izin seviyelerine sahip seçilmiş kullanıcılara rutin faaliyetler atayabilir, Rol Tabanlı Erişim Kontrolü (RBAC) yaklaşımı ile sistemlerin erişimini yetkili kullanıcılar ile sınırlayabilirsiniz.

Desktop Central Türkiye

Manage Engine ailesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ürünler hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.