Teramind Türkiye

Manage Engine PAM 360

SİBER DAYANIKLILIK İÇİN 360 DERECE KORUMA

PAM360 Nedir?

Kimlik ve Erişim Yönetiminin (IAM) bir alt bölümü olan Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM), kuruluşlara bir bilgisayara veya bilgi sistemine kimin ayrıcalıklı erişime sahip olabileceğine karar veren, daha iyi kontrol ve izleme yeteneği sağlayan bir çözümdür.

PAM360 Ne İşe Yarar?

Kullanıcı rollerinin tanımlanması, tanımlanan roller için gerekli ayrıcalıkların veya erişim haklarının verilmesi, kuruluşlarda erişim haklarını zorunlu kılan tüm cihazlara ve sistemlere kullanıcı bilgilerini ve erişim izinlerini dağıtmak ve ayrıcalıklı kullanıcı etkinliklerini izleme & anormallikleri tespit etmek için bunları analiz edilmesini sağlar.

Nasıl Çalışır ?

PAM360, AD ile entegre olup tüm kullanıcıları, grupları, bilgisayarları ve üyelikleri senkronize eder. Ardından bilgisayarlarda bulunan kullanıcıların şifrelerini otomatik olarak belirli periyotlarda resetler. Bu işlemleri yapabilmesi için sunucularda kurulacak olan bir ajana ihtiyaç duyar.

PAM360 Versiyonları

Subscription

  • Enterprise Edition (10-200 admin seçeneği)
  • Enterprise Edition Multi Langauge (10-200 admin seçeneği)

Perpetual

  • Enterprise Edition (10-200 admin seçeneği)
  • Enterprise Edition Multi Language (10-200 admin seçeneği)

Kullanım Senaryoları

PAM360 ‘ı kullanarak, IT yöneticileri merkezi olarak kullanıcılar oluşturabilir, onlara belirli roller atayabilir ve erişim seviyelerini tanımlayabilirsiniz. Ayrıca, PAM360 ‘ın kapsamlı denetim mekanizması, kimin neye ne zaman eriştiğinin izlenmesine yardımcı olur ve böylece çok üyeli bir ortamda hesap verebilirliği sağlar.

Neden LeadPro?

LeadPro Manage Engine Türkiye Distribütörlüğünün yanı sıra kadrosunda alanında uzmanlar barındırır.

ÖRNEK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Sunucularda bulunan ve kritik servislerin erişiminde kullanılan sertifikaların sağlık durumunu gözlemleyin. Zamanı dolmuş veya doğru uyarlanmamış sertifikaları önceden belirleyerek aksiyon alabilirsiniz.

sertifika sağlığı

Erişim İzinleri

Bilgisayar ve kaynak bazlı parola erişim izinlerini gruplara uyarlayarak, istekleri otonom olarak karşılayın.

PAM360 Türkiye

Anomali

Anormallik tespiti yaparak mesai saatleri dışındaki işlemleri takip edebilirsiniz.

PAM360 Türkiye

Şifre Analizi

Şifrelerinizle ilgili görünümlere erişebilirsiniz. Süresi dolan şifreler, şifre uyumluluğu, politika ihlalleri gibi analizleri bu ekrandan görebilirsiniz.

PAM360 Türkiye

AD Grupları

Active Directory gruplarını düzenli senkron ederek, grup bazlı şifre ve kaynak erişimi sağlayın.

PAM360 Türkiye

Manage Engine ailesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ürünler hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.