Patch Connect Plus Türkiye

Manager Engine Patch Connect Plus

SCCM DENEYİMİNİZİ YENİDEN TANIMLAYIN

Patch Connect Plus Nedir?

Kullanıcıların Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) altyapısını kullanarak üçüncü taraf uygulamaları yönetmesine ve güncellemesine yardımcı olan bir uygulama yaması yönetimi çözümüdür.

Patch Connect Plus Ne İşe Yarar?

Yamayı otomatikleştirebilir, doğrudan yerel bir SCCM eklentisinden dağıtabilir, yamaları otomatik olarak algılayabilir ve yayınlayabilir, tüm SCCM dağıtım verilerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, katalog cab dosyasını indirerek ve bunu otomatik katalog zamanlayıcısını kullanarak yapılandırarak üçüncü parti güncelleme kataloglarını SCCM mevcut alanında yayınlayabilirsiniz. Böylece Patch Connect Plus, SCCM yatırımınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Nasıl Çalışır ?

ManageEngine Patch Connect Plus, üçüncü taraf uygulamaların konuşlandırılmasını ve yamalanmasını sağlamak için SCCM sunucusuna bir eklenti olarak çalışır. Gerekli üçüncü taraf uygulamaları ve yamaları SCCM sunucusunda yayınlar ve bu uygulamaların ve yamaların dağıtımı SCCM konsolundan başlatılır.

Patch Connect Plus Versiyonları

  • Standard – SCCM 1806 ve üzeri için cab dosyaları aracılığıyla üçüncü taraf güncelleme kataloglarının basitçe yayınlanması
  • Professional – SCCM’in tüm sürümleri için etkili üçüncü taraf yama uygulaması için gelişmiş bir yayınlama konsolu
  • Enterprise – Üçüncü taraf yama uygulaması, Uygulama Yönetimi ve Yönetici Araçları içeren gelişmiş bir yayınlama konsolu

Kullanım Senaryoları

Güncellemeleri yükledikten sonra SCCM konsolundan bir istemci sistemi yeniden başlatma / kapatma yapabilmenizi sağlar. Ayrıca, Patch Connet Plus kullanıcıyı kesmek zorunda kalmadan bilgisayarda sorun gidermenize olanak tanır. Doğrudan konsoldan gerçekleştirilebilen uzaktan sorun giderme seçenekleri sağlar.

Neden LeadPro?

LeadPro Manage Engine Türkiye Distribütörlüğünün yanı sıra kadrosunda alanında dikey uzmanlar barındırır.

ÖRNEK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Patch Connect Plus, üçüncü taraf yazılımların istemci makinelere dağıtımını kolaylaştırmak için SCCM’nin uygulama yönetimi işlevini kullanır. SCCM kullanıcılarının üçüncü taraf uygulamalarını doğrudan SCCM konsolundan dağıtmalarına olanak tanır.

Patch Connect Plus Türkiye

Uygulamaları Otomatik Algılama

Patch Connect Plus, SCCM’de ağa yeni eklenen uygulamalar için otomatik olarak yamaları yayınlayan bir uygulamaları otomatik algılama özelliği sunar. İstemci makinelere yüklenen uygulamaların tam listesini alır ve yeni bir uygulama algılandığında sizi bilgilendirir. 330’dan fazla uygulamayı destekleyen üçüncü taraf yamalar için kapsamlı bir kataloğa sahiptir.

Patch Connect Plus Türkiye

Deployment

Özelleştirilmiş deployment gibi özelliklerle, dağıtım şablonlarını kullanarak dağıtım sürecini işletmenizin özel ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir veya özel ön / son komut dosyaları oluşturabilirsiniz. Örneğin, üçüncü taraf yamalarının dağıtımını dağıtmadan önce yapılandırabilirsiniz. Deployment şablonlarından bazıları şunlardır: Uygulama çalışıyorsa dağıtım sürecini atlama, eski yamaları kaldırma, uygulamaların bir başlat menüsü simgesine sahip olmasını kısıtlama, uygulamanın bir görev çubuğu simgesine sahip olmasını kısıtlama, uygulamaların masaüstü kısayoluna sahip olmasını kısıtlama.

Patch Connect Plus Türkiye

Deployment Raporları

En son güncellemelerin eksik olduğu veya başarısız olmaya devam eden yamalara sahip bilgisayarların listesini almak için konsollar arasında geçiş yapmak gerekir. Bu sorunu çözmek için Patch Connect Plus, üçüncü taraf yama dağıtımına tam bir bakış için bir dizi rapor sunar. Tüm bu ayrıntılı raporlar, Patch Connect Plus’ta Raporlar sekmesinin altında rahatlıkla bulunur.

Patch Connect Plus Türkiye

Manage Engine ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ürünler hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.