Teramind Nedir? sorusu özellikle pandemi nedeniyle evden çalışmanın arttığı günlerde sıkça sorulan sorurlardan biri olmaya başladı. Makalemizde bu soruyu özetle yanıtlamak ve Teramind hakkında kısa bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Teramind kullanıcıların hedef çalışmaları ile gerçekte ortaya çıkan sonuçları otomatik olarak analiz eden ve çıktılar oluşturan bir insan kaynağı yönetimi yazılımıdır. Yazılımı diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerin başında gelenler;

1 – Kullanıcıları gruplara bölerek bildirimli, bildirimsiz, veya kullanıcı tarafından başlatılarak izleme imkanı sağlar.

2 – Kullanıcıların yalnızca hangi uygulamaları ne kadar interaktif ve verimli kullandığını ölçebilirken, dilenirse web site ziyaretleri, aramalar, sohbetler, sosyal medya zamanları, firma dışına gönderilen dokümanlar gibi detayları da izleyebilir. Bu ayarlar kullanıcı ve grup bazlı yapılabilir.

3 – Uyarlanan kurallar neticesinde kullanıcı, grup bazlı aylık efor, verimlilik, risk raporları alınabilir, aynı zamanda belirli eşikler tanımlanarak otomasyonlar sağlanabilir. Örnek x adresine e-posta gönderildiğinde y adresine bildirim gönder. X adresinde 2 saatten fazla vakit geçirilirse kullanıcıyı uyar, ardından yöneticisine bildir gibi.

4 – Her bir kullanıcı grubuna yönetici atanarak sadece yöneticilerin kendi gruplarını görmesi sağlanabilir.

Daha fazlası için birkaç önemli ekran ve detaylar aşağıdadır. Ek olarak demo hesabı ve POC çalışmaları yalnızca yarım günde tamamlanmaktadır.

Genel bakış ekranı, Şu anda aktif olan çalışanlardan bazıları; aktif, boşta zamanlar, verimlilik, efor, maliyet gibi detayları görebiliriz.

Teramind Nedir?

Dashboard özelliği ile dilenen verileri sürekle bırak ile tek ekranda görebiliriz, aşağıda ekran görüntüleri alınan kullanıcılar, aynı zamanda en çok kullanılan uygulamalar ve çalışma zamanları yer almakta

Teramind

Daha detaylı analizler için toplanan tüm verileri birbiri ile kıyaslayabiliriz. Örnek 100 e-posta alıp hiç posta göndermemiş, veya 100 saat oturum açmış ama uygulama kullanmamış vs gibi.

teramind

Grup veya kullanıcı bazlı detayları inceleme fırsatımız bulunduğunu da unutmamak gerekir

teramind

Kullanıcıyla ilişki tüm alarmları tek bir ekrandan görebiliriz

Teramind

Kullanıcıların başlattığı izleme modları için tasarlanan iş ile raporlanan arasında ki farkı aşağıda ki gibi görebiliriz

Teramind Nedir?

Dosya gönderme, alma değiştirme gibi detayları da görebiliriz

Teramind Nedir?

Tabi ki özellikle evden çalışmada “bandwidth” herşey anlamına geldiği için ağ kullanımını da izleyebilir ve kurallar ekleyebiliriz.

Teramind Nedir?

Tabi ki düzenli pdf-excel-veritabanı raporlamaları alınabilir, powerbi gibi platformlara aktarılabilir. Aşağıda haftalık dokümanlarda ne zaman, kim, hangi dokümana hangi resimi yerleştirmiş gibi bir örnek verilebilir.

Teramind Nedir?

Son olarak hangi ekip çalışmaları ne kadar efor ve maliyete neden olmuş gibi kullanışlı bir ekranı fikir edinmeniz açısından paylaşıyoruz

Teramind Nedir?

“Teramind Nedir?” sorusunun özetinde, Teramind tamamı ile insan kaynağını daha verimli kullanmaya yönelik bir uygulamadır. Yalnızca verimli olmayan kullanıcılar için değil, tatil günlerinde fazla mesai yapan, gereğinden çok çalışan personeli de görüntülemeye yarayan bir araç ve disiplindir. Bunun dışında kullanıcıların performans değerlendirmeleri yönetici kanaatinden önce “gerçek” çalışmalarına göre değerlendirilebilecektir.

Bir çok yöneticinin personeline aktardığı işlerde çok fazla efor sarfettiğini de bu uygulama ile bir üst yönetici tarafından belirlenip bu tip yönetimsel hataların önüne geçilmektedir.

  • İnsan kaynakları bu uygulama sayesinde eforları daha kolay ölçebilir.
  • Yöneticiler bu ürün sayesinde personel ihtiyaçlarını raporlayabilir veya personel eksiltme gibi durumların olası risklerini raporlayabilir.
  • Yöneticiler kendi yöneticileri ve bağlı çalışanları tek bir noktada raporlayabilir.
  • Yöneticiler çalışanlarının yüksek eforlarını ödüllendirebilir.
  • Çalışanların kendi verimliliklerini ölçmeleri ve raporlamaları sağlanarak daga verimli hale gelmeleri sağlanabilir.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz

teramind@leadpro.com.tr

Üretici sayfası – www.teramind.co

Diğer makalelerimiz – https://www.leadpro.com.tr/makaleler/teramind-serisi/