ManageEngine MDM ile tek bir konsoldan hem şirkete ait hem de kişisel cihazlar gibi mobil cihazları izlemesine, yönetmesine ve güvenliğini sağlamasına yardımcı olan bir BT çözümüdür

ManageEngine MDM şirket içinde kurulabilir veya bulut tabanlı bir hizmet olarak erişilebilir.

Uygulama Yönetimi özelliği aracılığı ile Play Store’dan, izin verilenler listesi veya engellenenler listesi oluşturabilirsiniz. Kurumsal veri silme veya uzaktan alarm gibi özelliklerle cihazınızın ve verilerinizin kaybolması veya çalınması durumunda güvenliğini sağlarsınız.

Kısaca ManageEngine MDM bir BT departmanını elini kuvvetlendiren yazılımların başında gelmektedir.

Bu belge, ManageEngine MDM ile yönetilen Android cihazlardan uygulamayı kaldırmayla ilgili adımları açıklayacaktır. Kaldırma işleminden önce, Android için ManageEngine MDM uygulamasının faydalarını ve Samsung Knox cihazları da dahil olmak üzere Android cihazlara ManageEngine MDM aracının yükleme ihtiyaclarının neler olduğunu mevcut makalelerimizden bu link ile takip edebilirsiniz.

Solarwinds Discovery Interface Disable - 1

ManageEngine MDM kaldırmak için adımlar.

Aşağıda belirtilen adımları izleyerek ManageEngine MDM uygulaması ile yönetilen Android cihazlardan kaldırabilirsiniz:
Yönetilen mobil cihazda Ayarlar’a gidin .

Arama bölümüne Diğer güvenlik ayarları yazın

Cihaz yöneticisi uygulamaları’ni seçin ve ManageEngine MDM devre dışı bırakın. Devre dışı bırakmayı seçtiğinizde size İptal veya Sil seçeneği gelecek Sil i seçin.

ManageEngine MDM

Bu işlemden sonra ManageEngine MDM iş profili ile birlikte kaldırılmış olacak.

Ajan uygulaması cihazda gizliyken cihazın ManageEngine MDM sunucusundan yönetilmiyor olması durumunda, bağlantı sorunları varsa yukarıda verilen adımları kullanarak Manage EngineMDM ajanını cihazdan kaldıramazsınız. Bunu önlemek için uygulamayı görünür kılıp ardından burada açıklandığı gibi kaldırabilirsiniz. Linkteki makalenin güncel hali kısa zamanda sitemizde yayınlanacaktır.