Zoho Vault ile tüm şifrelerinize tek alandan ulaşın

Zoho Vault Türkiye

Zoho Vault - Online Şifre Uygulaması

Zoho Vault Nedir?

Hesaplarınız için güçlü parolalar oluşturan ve bunları sizin için güvenli bir şekilde hatırlayan bir parola yöneticisi uygulamasıdır.

Zoho Vault Ne İşe Yarar?

Kasa, parolalarınızı güvende tutar ve favori web sitelerinizde ve mobil uygulamalarınızda otomatik olarak doldurur. Parola erişim izni verme ve iptal etme, bireyler ve gruplarla paylaşma, üçüncü şahıslarla güvenli bir şekilde paylaşma, çok düzeyli paylaşım izinleri verme, şifreleri ve şifre klasörlerini toplu olarak paylaşma, kritik parolalara erişimi kısıtlama, rol atama, kullanıcı erişimini iptal etme, parola sahipliğini aktarma gibi faydaları vardır.

Nasıl Çalışır ?

Zoho Vault, kişisel kasanız ve içerisinde bulunan şifreleri kendi algoritmasıyla şifreler. Ayrıca, private key yani özel anahtar yalnızca sizde olduğu için verilerinizi sizden başka hiç kimse görüntüleyemez.

Zoho Vault Versiyonları

  • Free (kişisel kullanım için)
  • Standard (Free plan + ekip üyeleriyle güvenli parola paylaşımı, merkezi yönetici kontrolleri, parola son kullanma uyarıları ve dahası)
  • Professional (minimum 5 kullanıcı / Standard plan + kullanıcı grupları oluşturma ve yönetme, kullanıcı erişimi ve aktivite raporları, acil erişim için kırılma hesabı ve dahası)
  • Enterprise (minimum 5 kullanıcı / Professional plan + Active Directory entegrasyonu ve kullanıcı yetkilendirme, yardım masası entegrasyonu, SIEM entegrasyonu ve dahası)

Kullanım Senaryoları

Güvenlik tehditlerini davet eden şifrelerin güvenli olmayan şekilde depolanması, kontrolsüz süper kullanıcı ayrıcalıkları, rol tabanlı erişim kontrollerinin olmadığı durumlarda iç kontrollerin kırılgan hale gelmesi, eylemler için hesap verme zorunluluğunun olmaması, standart şifre uygulamalarının / politikalarının uygulanmasına ilişkin hükümlerin ve merkezi bir kontrolün olmaması gibi sorunları ve eksiklikleri Zoho Vault ile güvenli bir sistem sağlayarak çözümleyebilirsiniz.

Neden LeadPro?

LeadPro Zoho Türkiye Distribütörlüğünün yanı sıra kadrosunda alanında uzmanlar barındırır.

ÖRNEK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Zoho Vault, hesabınız için bir şifre ve şifrelerin kasasını açmak için ayrı bir şifre gerektirir. Belirli bir tarayıcı veya cihazla ilk kez oturum açtığınızda her zaman şifreye ihtiyacınız vardır. Sonrasında cihaz veya tarayıcı güvenilir hale gelir, yani Zoho sizden hesabı 180 gün boyunca tekrar doğrulamanızı istemez.

Zoho’yu iki faktörlü kimlik doğrulama için de yapılandırabilirsiniz. Yönetici bu özelliği etkinleştirdiğinde, bir sonraki girişte her kullanıcının bir telefon numarası girmesi ve kimlik doğrulama bilgilerini SMS ya da Google Authenticator aracılığıyla almayı seçmesi gerekir. Bundan sonra, yeni bir tarayıcı veya cihazda ilk oturum açma hem şifre hem de doğrulama kodu gerektirecektir. Hücre alımınız yoksa, piliniz bittiyse veya telefonunuz kaybolursa bu işlem gerçekleştirilemez ama Zoho Vault, oturum açmak için yedek kodlar oluşturur. Bu tek kullanımlık kodlar, acil bir durumda akıllı telefon tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamayı atlamanıza olanak tanır.

Zoho Vault

Şifre Değerlendirme

Zoho Vault, bir şifre değerlendirme raporu sunar. En zayıftan en güçlüye kadar tüm parolalarınızı listeler. Ayrıca uzun süredir değişmeyen parolaları ve kelimeler içeren parolalar gibi belirli sorunları da rapor eder. Rapor, tekrarlayan parolaları belirler. Ayrıca, daha önceden kullanılmış olan parolaları da raporda sunar.

Zoho Vault

Mobil Erişim

Mobil cihazlar, tabletler ve Apple Watch için uygulamalarımızla parolalarınıza hareket halindeyken erişin. Verilerinizi cihazlar arasında senkronize edin ve hatta gerektiğinde şifrelerinize çevrimdışı erişin.

Zoho Vault

Zoho ailesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ürünler hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.