Kullanıcı Etkinliği İzleme yazılımı, yöneticilerin, çalışanın şirket ağlarında, bağlı cihazlarda ve izlenen iş istasyonlarında gerçek zamanlı kullanıcı eylemlerini ve davranış verilerini izlemesini ve toplamasını sağlamaktadır. Faaliyet Takibi uygulayarak kuruluşlar, çalışanın çevrimiçi faaliyetlerini izlemede, kaynakların uygun şekilde kullanılmasını sağlamada ve üretkenlik kaybına yol açan ve kuruluşunuzu riske atan her türlü şüpheli etkinliği durdurmada daha verimli olabilir. Kullanıcı Etkinliği İzleme, erişim ayrıcalıklarının kötüye kullanılmasını önlemeye yardımcı olan bir tür proaktif gözetimdir.

Kullanıcı Etkinliği İzleme

Kullanıcı Etkinliği İzleme Nasıl Çalışır?

Etkinlik izleme yazılımı, izlenen iş istasyonundaki uygulamaların ve programların kullanımını yakalar. Ekrandaki kullanıcı etkinlikleri bir günlükte tutulur. Bu, şirket verilerinin güvende kalmasını ve çalışanların kendilerine verilen görevleri verimli bir şekilde yerine getirmelerini sağlar.

Kullanıcı Etkinliği İzleme

Kullanıcı Etkinliği İzleme araçları aşağıdaki gibi özellikleri içerir:

Gerçek Zamanlı Aktivite İzleme
Gerçek zamanlı etkinlik izleme, bir bilgisayarda gerçek zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikleri izlemenizi sağlar. Tüm verileri gözlemleyebilir, analiz edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Kullanıcı Aktivite Raporları
Tüm kullanıcı etkinlikleri, Kullanıcı Etkinliği Raporunda yer alır. Raporda her bir çalışana ait aktivite verilerini görebilirsiniz ve istediğiniz etkinliğe göre filtreleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri
Kullanıcıların ekran görüntülerini yakalayarak cihaz kullanıcısının etkinliğini izleyebilirsiniz.

Kötü Amaçlı Web Siteleri Engelleme
Bu özellikle, verimsiz veya dikkat dağıtıcı web sitelerine erişimi kısıtlayabilirsiniz. Genellikle şirketler gibi sosyal medya web sitelerini, Çevrimiçi oyun portallarını, eğlence ve Netflix gibi web sitelerini engellemeyi tercih edebilirsiniz. Engelleme ile birlikte bir pop-up ile uyarı da verebilirsiniz.

Verimlilik Takibi
Bu özellik, herhangi bir çalışanın üretkenlikle ilgili performans düzeyinin izlenmesine yardımcı olur. Verimlilik takibi ile, çalışanlarınızın zorlandıkları çalışma alanlarında iyileşmelerine yardımcı olabilir, bu da organizasyonun genel gelişimine yol açar.

Aktivite Bazlı Alarmlar
Herhangi bir etkinlik gerçekleştirildiğinde önceden tanımlanmış bir koşul oluştuğunda alarm tetiklenir. Bu alarmlar, istenmeyen aktiviteyi anında bildirir.

Klavye Etkinliği Takibi
Tuş vuruşu günlüğü, klavye etkinliğinin izlendiği bir özelliktir. Tuş vuruşları günlük olarak kaydedilir ve saklanır. Klavye üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem Keystroke Logging ile yakalanır ve aynı isimle kaydedilir.

Kullanıcı Etkinliği ile ilgileniyorsanız Activtrack ile izlemeye başlayabilirsiniz.

Diğer kullanıcı etkinliği izleme ürünlerimiz için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.