Koronavirüs salgınıyla bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eğitime kısa bir süre ara verilmişti fakat uzaktan eğitim uygulamaları ile bu sorun kısa bir sürede çözüldü. Dijitalleşmenin öneminin de daha iyi anlaşıldığı şu günlerde, iyi bir uzaktan eğitim sistemi kullanan eğitim kurumları sürece hızla uyum sağlayarak öğretmenleri ve öğrencileri sanal ortamlarda buluşturarak eğitime kaldıkları yerden devam ettiler.

Siz de sorunsuz bir şekilde bu sürece ayak uydurmak isterseniz Zoho Classes ile uzaktan eğitimde çağı yakalayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim

Zoho Classes

Zoho Classes, kullanıcı dostu tasarımı ve birbirinden önemli özellikleri ile rakipleri arasında öne çıkmaktadır. Canlı ders ve video paylaşımı, online sınav ve ödev teslimi, proje yönetimi ve ödeme toplama gibi birçok farklı özelliği ile online eğitim sürecini sorunsuz yürütebilen akıllı bir uzaktan eğitim ve yönetim yazılımıdır.

Özellikleri

Canlı Dersler ve Yayınlar: Video konferans kalitesinden ödün vermeden ister oluşturulan bir sanal sınıfa ister okul geneline yayın yapabilirsiniz. Bu canlı yayınları öğrencilerin daha sonra da izleyebilmesi için kaydedebilirsiniz. Öğrenciler, derste paylaşılan dokümanı kaydedebilir ve öğretmenlerine soru sorarak derslere aktif katılım sağlayabilirler.

Online Derslerde Chat: Bu özellik sayesinde koronavirüsün sebep olduğu uzaktan eğitimden hiç etkilenmeden öğrenciler derslere aktif olarak katılabilir ve öğretmenlerine diledikleri gibi soru sorabilirler.

Ödev ve Doküman Paylaşımı: Öğretmenler, sınıflara özel ödev oluşturarak öğrencilerle paylaşabilir ve teslim tarihinde kolayca toplayabilirler. Öğrenciler, derslere ait olan ve öğretmenlerin paylaştığı her bir dokümanı görüntüleyebilir.

Uzaktan Eğitim

Konu Testleri: Öğretmenler, sanal sınıfları için konu testleri ve araştırmalar oluşturarak paylaşabilir ve cevaplarını kolayca toplayabilirler.

Bildirimler: Bu özellik ile öğretmenler de öğrenciler de dersler, canlı yayınlar, ödevler ve ödemeler hakkında anlık bildirimlerle bilgi alabilir ve okul ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilirler.

Erişim Kolaylığı: Öğrenciler ister bilgisayardan ister telefondan derslere katılabilirler. Hatta göz sağlıklarına dikkat etmek için televizyona yansıtarak da derslere katılım sağlayabilirler.

Ücret Toplama: Zoho Classes’ın bu özelliği ile veliler kolayca ödemelerden haberdar olabilir ve istedikleri şekilde ödeme yapabilirler.

Uzaktan Eğitim

Daha fazla detay için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını gezebilirsiniz.