E-posta ile pazarlama, işletmenizin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için e-postayı kullanan güçlü bir pazarlama kanalı, doğrudan pazarlama ve dijital pazarlama biçimidir. Pazarlama otomasyonu çabalarınıza entegre ederek müşterilerinizin en son ürünlerinizden veya tekliflerinizden haberdar olmasına yardımcı olur. Ayrıca, müşteri adayı oluşturma, marka bilinci oluşturma, ilişkiler kurma veya müşterileri farklı pazarlama e-postaları yoluyla meşgul tutma ile pazarlama stratejinizde önemli bir rol oynar.

Bu yazımızda önemli bir pazarlama aracı olan e-posta pazarlaması yazılımlarından olan Zoho Campaigns ile MailChimp’i karşılaştıracağız.

Zoho Campaigns

Zoho Campaigns vs MailChimp

Karşılaştırma tablolarımızdan önce, Zoho Campaigns’in MailChimp’e karşı öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

  • Tüm e-posta pazarlama ihtiyaçlarınıza hizmet eden bir platformla müşterilerinize ulaşarak onlarla etkileşim kurabilirsiniz. Zoho Campaigns ile etkileyici e-posta kampanyaları gönderip, bu kampanyaları otomatikleştirip, gönderdiğiniz kişilerin erişimlerini izleyebilirsiniz.
  • Önceden tasarlanmış, duyarlı şablonlarımızdan birini seçebilir veya kendi şablonunuzu tasarlayabilirsiniz. E-posta kampanyanızı daha ilgi çekici hale getirmek için Zoho’nun sürükle ve bırak düzenleyicisi ile kolayca ve dinamikçe içerikle oynayabilirsiniz.
  • Otomatik toplu segmentasyon ile tek adımda birden çok segment oluşturup hedef kitle belirlemeyi daha basit hale getirebilirsiniz. Aboneleri etkinliklerine ve profil bilgilerine göre puanlayarak anlamlı verilere dönüştürebilirsiniz.
  • Tüm e-posta pazarlamanızı otomatikleştirerek tekrarlayan görevlerde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Karşılama serilerinden yeniden etkileşim serilerine kadar, otomatik yanıtlayıcılarınız ve iş akışlarınızla herhangi bir senaryo için herhangi bir eylemi tetikleyebilirsiniz.
  • Aboneleri sorunsuz bir şekilde senkronize etmek ve satış faaliyetlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için şirket içi CRM’miz olan Zoho CRM ile entegre edebilirsiniz. Zoho paketimizdeki çok çeşitli uygulamalarla bağlantı kurup daha fazla abone getirebilir ve onlarla etkileşim kurmaya başlayabilirsiniz.
  • E-posta açılışları, tıklamalar ve daha fazlasıyla ilgili raporlarla pazarlamanızın ilerlemesini gözlemleyebilirsiniz. Gelişmiş analizimiz olan Campaigns tabanlı ve liste tabanlı ayrıntılı raporlarımızla kampanyalarınızın performansını daha derinlemesine anlayabilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırması

MailChimp

Zoho Campaigns ile MailChimp Arasındaki Farklar

Zoho Campaigns

Zoho Campaigns hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.