Markaların, iş süreçlerinin büyük bir bölümünde sundukları çıktının ne derece memnuniyet yarattığını ölçmek için başvurduğu yöntemlerden biri ankettir. En çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasına rağmen, amaliz edilmek istenen kavramı anketlerde doğru ele alabilmek oldukça zor olabilmektedir. Hali hazırda oldukça karmaşık olabilen anketlerin bir de online’a dökülme sürecinde zorlanılmaması için anket oluşturmanın en kolay yolu olan Zoho Survey’i size tanıtmak isteriz.

Bu zorlu süreçte, Zoho Survey’in hangi özellikleri ile online anket oluşturmayı kolaylaştırdığına gelin hep birlikte göz atalım.

Anket Oluşturmanın En Kolay Yolu Zoho Survey

1- Anket Oluşturucu’nun Çok Kolay Bir Arayüze Sahip Olması

Anket oluşturma aşamasına geçtiğinizde sizi karşılayan ilk ekranda, oluşturabileceğiniz her soru türünü görebilirsiniz. Her bir soru türünü, cevap şekli ile kolayca deneyebilir, test ettiğiniz türlerden hangisi anketinize uygunsa onu seçebilirsiniz. Düzenleme ekranından sonra, sırayla ayarlar, temalar, entegrasyonlar ve yayınlama ekranlarına geçebilirsiniz. Yine bu sekmelerden, kolayca anketinizin görünümünü, hangi yolla iletileceğini, cevapların nasıl değerlendirileceğini ayarlayabilir ve kolayca gönderebilirsiniz.

Anket Oluşturmanın En Kolay Yolu Zoho Survey 1

2- Sürekle Bırak Yöntemi

Anket oluşturmanın en kolay yolundan bahsettiğimiz bu yazımızda, Zoho Survey’in “sürükle bırak” özelliğinden bahsetmesek olmazdı. Anketinize eklediğiniz her bir parça için tıklayıp, sürüklemeniz yeterli. Evet, online anketinizi oluşturmak işte bu kadar kolay.

3- İstediğiniz Yöntem ile Anketinizi Dağıtın

Tek bir tıklama ile istediğiniz yöntem ile anketinizi yayınlayabilirsiniz. İsterseniz hali hazırdaki datanızı sisteme yükleyerek mail ile iletebilirsiniz. İsterseniz online anketinizin linkini gönderebilirsiniz. Dilerseniz web linki web sitelerinize ekleyebilir, web siteniz üzerinden anket toplayabilirsiniz. Her türlü sosyal medyanızda paylaşabileceğiniz gibi, offline olarak da anketinizden cevap toplayabilirsiniz.

4- Anket Cevaplarınızı Toplayın, Özelleştirin ve Analiz Edin

Anketinizin cevaplarını topladıktan sonra, Zoho Survey’in içinde bulunan istatistiklerden faydalanabileceğiniz gibi, datalarınızı istediğiniz gibi özelleştirerek raporlayabilir ve analiz edebilirsiniz. Google Sheet ile direkt entegrasyonundan da faydalanabilirsiniz.

Anket oluşturmanın en kolay yolu olan Zoho Survey yazımızı beğendiyseniz ve diğer  hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.