Günümüzde neredeyse her firma, projelerini ve işleri takip etmek için bir araç kullanıyor. Sadece yapılan işe ve işin boyutuna göre kullanılan araçlar değişiyor. Bunlar kimi zaman excel, outlook, crm gibi yazılımlar oluyor kimi zaman ise Zoho Sprints, Jira gibi proje yönetim araçları oluyor. İşlerinizi bu araçlardan takip etmenizin temel sebebi, projelerinizi kolayca takip etmek ve işbirliğini artırmak olsa da işler her zaman beklenildiği gibi gitmeyebiliyor. Çünkü kullanılan aracın arayüzü karmaşık olabiliyor, kullanılan versiyondan kaynaklı yavaşlık gibi problemleri olabiliyor, bazen ise artık verimsiz olmayan bir noktaya ulaşabiliyor. Proje yönetim aracı seçerken en önemli nokta ise sizin ekibinize ve yaptığınız işe hangi aracın daha uyumlu olacağı oluyor.

Bu yazımızda size fikir olması açısından önemli çevik proje yönetimi yazılımı Jira Alternatifi olan Zoho Sprints’i karşılaştıracağız.

Jira Alternatifi

Zoho Sprints vs Jira

Karşılaştırma tablolarımızdan önce, Zoho Sprints’in Jira’ya karşı öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Backlog – Organized

İş yığınınızı organize edin ve önceliklendirin. Sprintlerinizi en önemli iş önce yapılacak şekilde planlayın.

Jira Alternatifi

Scrum Board – Neat

Olması gerektiği gibi çalışan, verimli ve derli toplu bir saldırı tahtası tasarladık. Her iş öğesinin nerede durduğunu hızlıca görüntüleyin ve tamamlanana kadar sürükleyip bırakın.

Zoho Campaigns

Reports – Precise

Raporlar denizinde boğulmamanız için, Scrum takımlarınız için bağlamsal grafikler (hız, yanma, yanma, epik ilerleme) ve Yönetici için bir proje genel bakış Gösterge Tablosu mevcuttur.

Jira Alternatifi

Epics – Structured

Modülümüz, hepsini iş yığını içinde görüntülemek yerine Epics’inizin durumu hakkında somut bir fikir edinmenize yardımcı olur. Epics’inizin ayrıntılı bir görünümünü elde edersiniz, bu da ilerlemenizi bilmenize ve sprintlerinizi buna göre planlamanıza yardımcı olur.

Jira Alternatifi

Timesheets – Efficient

Zaman çizelgelerine özel bir modülle, zaman çizelgesi raporlarınızı sprint (ler), çalışma öğesi veya tarihlere göre özelleştirebilirsiniz. Çalışan küresel zamanlayıcımız, artık saatleri manuel olarak kaydetmek zorunda kalmamanızı sağlar.

Jira Alternatifi

Fiyat Karşılaştırması

Jira Alternatifi

Zoho Sprints ile Jira Arasındaki Farklar

Jira Alternatifi

Jira Alternatifi, Zoho Sprints hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.