İş hayatımızda bazı zamanlar “Gizli” kelimesi bulunan sayısız hassas verinin, e-posta yoluyla gönderildiği ve alındığının şahiti olduk veya bir parçası haline geldik.

E-postalar, kredi kartı ve Tc Kimlik numaraları gibi, kişisel bilgilerin yanı sıra müşteri bilgileri ve özel kalması gereken, tasarım planları veya yazılım base codeları gibi iş verilerini içerebiliyor. Mail alıcıdan başka birinin eline geçerse, bu veriler hem kişilere hem şirketlere ciddi zararlar verebilir.

Solarwinds Discovery Interface Disable - 1

Mail programlarının gönderilen içeriği iletmesini, indirmesini veya yazdırmasını engelleyerek bu tür e-postaları gizli tutmak mümkün müdür?

Evet Tabiki!

Zoho Mail , hassas bilgileri e-posta yoluyla güvenli bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olacak olan, SecurePass Mail adlı yeni özelliği kullanıma sundu. Bu özellik ile e-postanızı bir şifre ve son kullanma tarihi ile koruyabilirsiniz.

SecurePass Mail nasıl çalışır?

  • E-postanızı bir SecurePass koduyla korumak için, oluşturma penceresinde Gönder düğmesinin yanındaki SecurePass simgesine tıklayabilirsiniz.
  • E-postadaki bilgilere yalnızca hedeflenen alıcı, gelen kutularına gönderilen SecurePass kodunu kullandıklarında erişebilir.
  • Alıcı, e-postayı başkalarına iletemez.
  • Ayrıca e-posta içeriğini indiremez, yazdıramaz veya kopyalayıp yapıştıramazlar.
  • Belirlediğiniz sona erme tarihinden sonra, e-postanın içeriği artık alıcılar tarafından erişilebilir olmayacaktır.

SecurePass Mail, sayesinde hassas bilgilerinize yalnızca hedeflenen alıcıların erişmesini sağlayarak daha güvenli ve gizli hale getirecektir.

SecurePass Mail, KVKK yönergelerine sıkı sıkıya bağlı, HIPAA uyumlu bir e- posta hizmeti olmanın yanı sıra, Zoho Mail kullanarak gizli bilgiler içeren e-postalar gönderdiğinizde, verileriniz için ekstra koruma sağlar.

Diğer Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.