Zoho Survey ile SurveyMonkey karşılaştırması yapacağımız yazımıza başlamadan önce anketin önemine değinelim.

Fiziksel veya online olarak ortamlarda sıkça karşılaşılan anketler, soru-cevap tekniği ile sistematik bir veri toplama yöntemidir. Ölçülmek istenen konuya göre önceden hazırlanan sorular, önceden belirlenmiş hedef kitlesine sorulur. Toplanan ham veriler, belirli kriterlere göre değerlendirilir ve analiz edilir. Ortaya çıkan sonuçlar firmaların bir çok kritik kararında etkili olacaktır.

İşletmeler müşterilerini ve çalışanlarını memnun etmek, ihtiyaçlarını karşılamak ve nihayetinde onları markalarına bağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Ancak, çabalarının istenen sonuçları ne kadar getirdiğinden nasıl emin olabilirler? Bu noktada devreye giren anketler, müşterilerinizin fikirleri doğrultusunda, ürün ya da hizmetlerinizi ne yönde geliştirmeniz gerektiğini, müşteri memnuniyetini ve bağlılığını ile çalışan memnuniyeti için yapılması gerekenleri ve işinizin daha birçok alanında önemli noktaları görmenizi sağlamaktadır.

SurveyMonkey

Zoho Survey vs SurveyMonkey

Karşılaştırma yazımızdan önce, Zoho Survey’in öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Zoho, sürükle bırak yöntemini her ürününe çok iyi entegre etmiş bir firma olduğundan yine bu özellikle Zoho Survey’i rakiplerinden çok daha pratik hale getirmektedir. 24’den fazla soru türü, sektörlere özel hazırlanmış sayısız şablon ve geniş dil seçeneği ile rakiplerinden öne geçmektedir. Mobil kullanıcılara özel anket görünümü sağlaması, anket oluştururken uzman görüşü almak için işbirliği ortamı sunması, SSL koruması ile güvenlik sağlaması yine en önemli farklarından birkaçıdır. Zoho, ürünler arası entegrasyon konusunda da oldukça iyi olduğundan anketleri hem Zoho Analytics gibi hem SPSS gibi programlarda analiz etme imkanı sunmaktadır. Analiz esnasında da Zoho’nun sunduğu hazır şablonlar ve gelişmiş raporlama özellikleri kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır. iOS ve Android için mobil erişim sunmakta ve son olarak görünümü kişiselleştirerek tema değiştirilmesine, logo yüklenmesine izin vermektedir.

Fiyat Karşılaştırması

SurveyMonkey

Zoho Survey ile SurveyMonkey Arasındaki Farklar

SurveyMonkey

Zoho Survey hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.