Uzaktan erişim yazılımı, bir bilgisayarın yalnızca bir ağ üzerinden değil, dünyanın herhangi bir yerinden başka bir bilgisayarı görüntülemesini veya kontrol etmesini sağlar. Bunu müşterilerinizin bilgisayarlarında oturum açmak ve bir programı nasıl çalıştıracaklarını göstermek veya teknik sorunlarını çözmek için kullanabilirsiniz. Veya siz onlar için bir demo çalıştırırken arkadaşlarınızı veya müşterilerinizi masaüstünüzü görüntülemeye davet etmek için bile kullanabilirsiniz. Ekranı, arkadaşlarınızın veya müşterilerinizin makinenizde veya onların makinelerinde ne yaptığınızı anlamalarına yardımcı olan geçici bir beyaz tahta olarak da kullanabilirsiniz.

Uzaktan erişim uygulamaları, e-posta veya dosya paylaşım hizmetlerini kullanmadan iki makine arasında dosya aktarmanıza da olanak tanır. Başka birinin makinesinde depolanan bir dosyayı kendi makinenize bağlı bir yazıcıda yazdırmak için uzaktan erişimi kullanabilirsiniz.

Kurumsal yardım masaları, uzaktan erişim yazılımının başlıca kullanıcılarıdır ancak bu uygulamaları kişisel kullanım için kullananlar da oldukça fazladır.

Bu yazımızda ise pandeminin de etkisiyle, takım arkadaşlarımızdan uzakta işimize devam ettiğimiz bu günlerde, faydasını daha iyi anladığımız TeamViewer ve Zoho Assist yazılımlarını karşılaştıracağız.

zoho assist vs teamviewer

Zoho Assist vs TeamViewer

Karşılaştırma tablolarımızdan önce, Zoho Assist’in Teamviewer’a karşı öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

  • Zoho Assist ile destek teknisyenleri, ister web tabanlı konsol ile tarayıcılarından doğrudan sorun giderebilir ister uygulama tabanlı konsolu kullanabilir. Tarayıcı tabanlı konsol, bir teknisyen tarafından indirmeler olmadan daha hızlı bir uzaktan destek oturumu başlatmak için kullanılabilir.
  • Uzaktan destek teknisyenlerinin, dünyanın dört bir yanındaki müşterileri tercih ettikleri zamanda desteklemesi gerekir. Zoho Assist ile uzaktan destek teknisyenleri, karşılıklı olarak uygun bir tarih ve saate odaklanarak bir uzaktan destek oturumu planlayabilir. Zoho Assist ayrıca planlanmış bir demo düzenlemenize izin verir.
  • Kuruluşunuzun artan hacimli uzaktan destek talepleriyle uğraşması gerektiğinde, uzaktaki müşterilerinize yardımcı olmak için daha fazla teknisyene ihtiyacınız olabilir. Zoho Assist’in sahip olabileceğiniz teknisyen sayısı konusunda sınırı yoktur. Kuruluşunuza istediğiniz kadar teknisyeni dahil edin ve müşterileri uzaktan desteklemelerini ve gözetimsiz bilgisayarlara erişmelerini sağlayın.
  • İki yazılım seçeneği benzer hizmeti sunduğunda fiyat önemli bir faktördür. Zoho Assist, TeamViewer’ın yarı fiyatına dosya aktarımı, anlık sohbet, çoklu monitör navigasyonu, yeniden markalama ve yerleşik entegrasyon gibi özellikler sunar. Yıllık plan gerektiren uzaktan destek yazılımı satın alırsanız, daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Teamviewer’a ücretsiz bir alternatif olan Zoho Assist, size tüm özelliklerle birlikte 15 günlük ücretsiz bir deneme sunar ve ardından aylık veya yıllık faturalandırma arasında seçim yapabilirsiniz.
  • Müşteri desteği temsilcisiyseniz, birincil hedefiniz müşterileri uzaktan desteklemektir, oysa BT yöneticileri en çok gözetimsiz uzaktan erişime sahip cihazları yönetmeye ihtiyaç duymaktadır. Zoho Assist, kullanmayacağınız hizmetler için ödeme yapmak yerine gereksinimlerinize bağlı olarak Uzaktan Destek ve Katılımsız Erişim planları arasında seçim yapmanızı sağlar.
  • Cihazlarınızı uzaktan çalışma için ayarlamak veya bir meslektaşınıza uzaktan yardım etmek, uzaktan erişim yazılımının ücretsiz sürümüyle yapabilmeniz gereken temel şeylerdir. Zoho Assist’in sonsuza kadar ücretsiz planı, her iki uçta da bir indirme talep etmeden doğrudan tarayıcınızdan uzaktan destek sağlamanıza yardımcı olacak şekilde donatılmıştır. Teamviewer’ın aksine, uzaktan desteğin yanı sıra Zoho Assist, gözetimsiz erişim için 5 cihaza kadar yapılandırmanıza ve bunları yönetmenize olanak tanır.

Fiyat Karşılaştırması

Zoho Assist vs TeamViewer

Zoho Assist ile TeamViewer Arasındaki Farklar

zoho assist vs teamviewer

Zoho Assist hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.