Website ziyaretçi sayısı öğrenme, internet kullanımı arttıkça daha da önem kazanıyor. Hangi sektörde olursanız olun, şirketinizin online platformlardaki yüzü websiteniz haline geliyor.Birçok potansiyel müşteri websitenizi ziyaret ettiği esnada kazanılıyor veya kaybediliyor. Durum böyleyken, websitenizdeki verileri doğru değerlendirmek gerekiyor.

Website ziyaretçi sayısı öğrenmek bir yana, ziyaretçilerin hareketlerini izleme ve iletişim kurabilmek de bir o kadar önemli. Örneğin, bir kullanıcı websitenizde 5 dakikadır aynı ürün ile ilgili sayfaları geziyor. İletişime geçerek neye ihtiyacını sorarak müşteriyi kazanabilirsiniz.

Yazımızda önce bu website ziyaretçi sayısı öğrenmek, ziyaretçi hareketlerini takip etmek gibi kavramları ele alalım. Daha sonra, bu kavramları uygulayabileceğiniz oldukça basit bir aracı değerlendirelim.

website ziyaretçi sayısı öğrenme zoho salesiq

Website Ziyaretçi Sayısı Öğrenme Neden Önemlidir?

Websitenize erişen her kullanıcı bir ziyaretçidir. “Bu ziyaretçiler, websitenize hangi kelimeyi aratarak eriştiler? Hangi sayfalarınız hiç müşteri çekmiyor? Hangi anahtar kelimeler tıklanmanız için daha faydalıdır?” gibi sorular, analiz edilip sonuçları websitenize yansıttığunız takdirde müşteri kazanımınız için önemlidir. Bu sayede, yalnızca içeriklerinizle dahi müşteri çekerek işlerinizi artırabilirsiniz.

Website Ziyaretçi İzleme Nedir?

Web sitesi ziyaretçisi takibi, web sitenizin ziyaretçilerinin kimler olduğu, coğrafi konumları ve onları kimin yönlendirdiğinin yanı sıra ziyaretçinin web sitenizde görüntüledikleri sayfalar, her sayfada harcanan süre veya ziyaret sayısı gibi davranışlarının analizidir.

Zoho SalesIQ Neler Yapabilir?

Öncelikle Zoho SalesIQ’yu kullanmak için araca kayıt olduktan sonra verdiği kodu websitenize eklemeniz yeterli. Kurulumu bu kadar kolay olan Zoho SalesIQ ile website ziyaretçilerinizi öğrenebilir, hareketlerini izleyebilir, gerektiği takdirde iletişime dahi geçebilirsiniz. Website ziyaretçilerinizin konum, saat, hareketleri gibi birçok veriyi görselleştirerek size sunar. Pop-up ekran olarak canlı sohbet etme ve kampanya gönderme imkanı sunar.

website ziyaretçi sayısı öğrenme zoho salesiq ekran

Zoho SalesIQ’nun chat özelliğini aktif ederek operatörlerinizi ekleyebilirsiniz. Ya da gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra Zoho’nun yapay zeka destekli robotu Zobot otomatik cevap verebilir.

Website Ziyaretçi Sayısı Öğrenme

Ziyaretçilerinizi potansiyel müşteri olarak kabul edelim. Potansiyel müşterilerinizin belirli koşulları sağladığı noktada, onların müşteriye dönüşebileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, websitenizde 5 dakikadan fazla vakit geçirmiş, aynı ürünle ilgili 3 sayfayı görüntülemiş. Bu kullanıcının puanı Zoho SalesIQ tarafından otomatik olarak belirleneceği için hiçbir fırsatı da kaçırmamış olursunuz.

Website Ziyaretçi Sayısı Öğrenme

Zoho SalesIQ’yu merak ettiyseniz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.