Zoom alternatifi yazımız ile pandemi sürecinde online toplantılarla beraber hayatımızda daha çok yer alan uygulamaları karşılaştıracağız.. Geleneksel yüz yüze toplantılar artık yerini online görüşmelere bıraktı. Teması azaltmak, mesafeyi korumak için başladığımız bu toplantıların geleneksel anlayıştan daha verimli olduğu sonuçları ortaya çıktı. Bununla beraber daha kısa sürede daha sonuç odaklı toplantılar yapılabildi. Artan verimle birlikte, şirketler de kendileri için en uygun platformu aramaya başladılar.

Bu dönemde Zoom, rakiplerine nazaran daha hızlı bir ivme yakalayarak daha çok tercih edilen platform olmayı başardı. Google Meet, Cisco Webex, Jitsi Meet, Whereby, Microsoft Teams ise Zoom’a alternatif gösterilen platformlar arasında yer alıyordu. Her biri için Zoom ile sayısız kıyaslama yapıldığından dolayı, henüz çok popülerleşmemiş fakat Zoom’a dişli bir rakip olmaya aday Zoho Meeting’ten bahsetmek istiyoruz. Zoom’da aradığını bulamayanlar için hazırladığımız karşılaştırma yazımızda, kendiniz için en uygun olanı seçmenize yardımcı olacağımızı umuyoruz.

Zoom alternatifi

Zoho Meeting vs Zoom

Zoho Meeting ve Zoom karşılaştırması yapmadan önce, Zoho Meeting’in öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

İndirme

Gereksiz indirmeler sürücü alanını kaplar ve masaüstlerini güvenlik tehditlerine karşı savunmasız hale getirir. Zoho Meeting, indirme olmadan çalıştığı ve sizi gizlilik risklerine maruz bırakmadığı için harika bir Zoom alternatifi haline gelir. Tüm modern tarayıcılarda iyi çalışan online bir toplantı çözümüdür.

Onay

Zoho Meeting, web kameranızı açmak veya başka bir katılımcının online toplantılar sırasında bilgisayarınızı kontrol etmesine izin vermek gibi önemli işlemleri gerçekleştirmeden önce her zaman onayınızı ister. Toplantı sahiplerine ve yöneticilere, gizlilik ihlali oluşturacak katılımcıların ekranlarını izlemek için gereksiz ayrıcalıklar vermez.

Güvenlik

Zoho Meeting tüm Kişisel Kimlik Bilgilerinizi (PII) güvenli bir şekilde şifreler. Bu, Zoho Meeting’in online bir toplantı sırasında paylaşılan hiçbir bilgiyi okuyamayacağı veya yorumlayamayacağı anlamına gelir. Tüm gönderimler, endüstri standardı güvenlik uygulaması olan SSL / 128 bit AES şifreleme protokolü aracılığıyla gerçekleştirilir.

3rd-party

Zoho Meeting tamamen Zoho tarafından sıfırdan oluşturulmuş bir online toplantı yazılımıdır. Herhangi bir third-party uygulamasına bağlı değildir. Ayrıca kullanıcıların verilerini ticari amaçlar için hiçbir zaman üçüncü taraflarla paylaşmayacaktır.

Kilit

Beklenmedik davetsiz misafirlere karşı önlem için toplantılarınızı kilitleyin. Katılan bağlantıya sahip olsalar bile, toplantı sahibinin izni olmadan hiç kimse kilitli toplantıya giremez.

Mobil cihaz

iOS ve Android için Zoho Meeting uygulamalarını kullandığınız her yerden zahmetsizce ortak çalışın. Kullanıcılar artık Zoho Meeting hesaplarında oturum açabilir ve iOS uygulamasından toplantı başlatabilir.

Faydalar

Zoom alternatifi

Ortak Özellikler

Zoom Alternatifi - Zoho Meeting - LeadPro Consultancy

Zoho Meeting hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı veya üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.